top of page

сб, 18 трав.

|

Київ

Анастасія Подерв’янська «Шиття»

Відкриття персональної виставки відомої художниці Анастасії Подерв’янської «Шиття»

Анастасія Подерв’янська «Шиття»
Анастасія Подерв’янська «Шиття»

Час та місце

18 трав. 2024 р., 18:00 – 29 черв. 2024 р., 18:00

Київ, вулиця Михайла Грушевського, 6, Київ, Україна, 01001

Про захід

Друзі, NAMU презентує новий виставковий проєкт!

18 травня, в Міжнародний день музеїв, о 18:00 запрошуємо вас на відкриття персональної виставки відомої художниці Анастасії Подерв’янської «Шиття».

У межах виставкового проєкту будуть представлені твори художниці з текстилю, з яким вона працює з 2015 року. У роботах мисткині простежуються традиції бароко та народного мистецтва, звернення до світового мистецтва й елементів масової культури.

Зокрема на виставці «Шиття» у чотирьох залах NAMU відвідувачі зможуть побачити три серії робіт Анастасії Подерв’янської та вишиті пальта:

Серія «Натюрморт» – діалог з європейськими художниками. Цитуючи сюжети й окремі елементи з полотен відомих європейських митців, Анастасія Подерв’янська запрошує глядачів до «гри» й нового прочитання вже знайомих творів. В основі серії «Явища земні й небесні» лежать легенди й перекази з праці етнографа й літературознавця Георгія Булашева «Український народ у своїх легендах, релігійних поглядах та віруваннях» (1909). Аналізуючи сюжети, мисткиня знаходить їхній зв’язок із сучасністю й простежує тяглість української традиції, плинність часу. Представлені на виставці твори були створені після початку повномасштабного вторгнення.

У фокусі серії робіт «Inner world» – дослідження анатомії та символізму частин тіла, що сформувався в європейській культурі.

Водночас вишиті пальта Анастасії Подерв’янської є способом винести мистецтво з виставкового простору в повсякденність, перетворити одяг, вишитий вручну, на артоб’єкт.

Музичний супровід виставки – Костянтин Мішуков (мікс). Також під час експонування виставки діятиме публічна програма. Тож графік подій ми опублікуємо додатково. Стежте за анонсами

Також у межах Міжнародного дня музеїв, гаслом якого цього року є «Музей: освіта та дослідження», під час відкриття виставки відбудеться квест «Original art». Учасників запрошують до захопливої гри та власних міркувань в експозиції нової виставки. Перші п’ятеро переможців отримають каталоги творів Анастасії Подерв’янської з автографом художниці.

Виставка «Шиття» триватиме з 18 травня до 29 червня, експозиція доступна щочетверга, щоп’ятниці та щосуботи з 12:00 до 18:00.

Вартість: повний квиток – 150 грн, пільговий (школярі, студенти, пенсіонери) – 100 грн, для військових вхід вільний.

Потрапити до музею можна через службовий вхід, розташований з тильного боку будівлі.

Поділитися

bottom of page