пт, 08 груд.
|Національний художній музей України
Лекція: «Тетяна Яблонська. Між модернізмом і соцреалізмом»
Лекція відкриває новий блок музейного лекторію «Сучасне мистецтво». На останніх лекціях цього року буде розглянуто українське мистецтво другої половини ХХ – початку ХХІ століття, яке існувало у полі нових суспільних викликів та естетичних ідеалів.
Час та місце
08 груд. 2023 р., 16:00
Національний художній музей України, вулиця Михайла Грушевського, 6, Київ, Україна, 01001
Про захід
Сліпі плями в історії українського мистецтва зазвичай мають часові межі, що збігаються із трагічними подіями 1930–1940-х років, серед яких репресії та Друга світова війна. Цей час зазвичай вважають кінцевою точкою українського модернізму, за яким слідує період суто політично-регламентованих практик. Долі митців, яким довелося жити в цей час, пов’язані зі складним вибором, а їхнє мистецтво – зі зламом художньої мови. Проте як би реальність не намагалась зламати митців та мисткинь, прагнення до власних естетичних ідеалів допомагали їм у найтемніші часи.
Тетяна Яблонська відома своєю виразною художньою мовою. Період становлення мисткині припав на 1930-ті роки – час реформи академічної художньої освіти, інструменталізацію модернізму й підкорення його потребам нового мистецтва так званого "соціалістичного реалізму".
Про особливості мистецтва того часу, драматичні події та злами, а також творчість Тетяни Яблонської на тлі доби поговоримо у п’ятницю, 8 грудня о 16:00 на лекції Анни Алієвої «Тетяна Яблонська: між модернізмом і соцреалізмом».
Лекторка: Анна Алієва, старша наукова співробітниця науково-дослідного відділу мистецтва ХХ–ХХІ ст. NAMU. Мистецтвознавиця, кураторка виставок, авторка мистецтвознавчих статей та рецензій. Працювала в Одеському художньому музеї, від липня 2020 року працює в NAMU. У музеї Анна була співкураторкою виставкового проєкту «Тату, шолом тисне. Сучасне мистецтво з колекції NAMU» (2020), зараз з колегами реалізує цикл подій “Незавершені історії: нові твори з колекції” (2023). Окрім цього, протягом 2022-2023 років Анна проходила стажування у відділі реституції та провенансу в Замковому музеї фундації Замок Фріденштайн (Schlossmuseum der Stiftung Schloss Friedenstein).
Вартість: повний квиток – 200 грн, пільговий (школярі, студенти, пенсіонери) – 100 грн.
Реєстрація: http://surl.li/nudlb