top of page

ср, 29 трав.

|

галерея Imagine Point

«ШКОLА»

твори студентів «Майстерні формального мистецтва» (МФМ) та бакалаврського курсу «Мультимедіа та візуальне мистецтво» (МВМ)

«ШКОLА»
«ШКОLА»

Час та місце

29 трав. 2024 р., 18:00 – 29 черв. 2024 р., 18:00

галерея Imagine Point, Голосіївський проспект, 86/1, Київ, Україна, 02000

Про захід

29 травня о 18:00 в галереї Imagine Point відбудеться відкриття виставкового проєкту «ШКОLА», мета якого спонукати до  осмислення процесу модернізації художньої освіти впродовж ХХ та ХХІ століть.

В межах проєкту будуть представлені твори студентів  I, III, IV курсів «Майстерні формального мистецтва» (МФМ) та бакалаврського курсу «Мультимедіа та візуальне мистецтво»  (МВМ) НАОМА.

Куратори проекту: Андрій Блудов, Андрій Цой, Анатолій Твердий, Андрій Сидоренко.

Художня освіта тривалий час асоціювалася тільки із реалістичною школою, однак у ХХ столітті ситуація кардинально змінилася з появою Баухаузу — навчального закладу, в програму якого увійшли найновіші мистецькі практики та теорії композиції. Подібні зрушення відбувалися і в Україні. У 1920-х роках в Київському художньому інституті поряд із програмою засвоєння реалістичного мистецтва були введені новаторські освітні програми, які підсилили модерністський рух в Україні. Цьому сприяв і викладацькій склад закладу, адже в КХІ тоді викладали Малевич, Богомазов, Татлін,  Бойчук, Меллер, Пальмов та інші.

Сьогодні теж 20-ті роки, але вже ХХІ століття, однак теоретичні та практичні напрацювання авангардистів ХХ століття не втратили своєї актуальності в навчальному процесі, адже вони є ключем до розуміння генезису сучасного мистецтва.

Ідея створення в НАОМА освітньої програми, яка враховує український та міжнародний досвід ХХ-ХХІ ст. в оновленні художньої освіти, існувала давно, однак реалізувати її вдалося тільки 5 років тому, коли на кафедрі живопису була відкрита «Майстерня формального мистецтва».

Наступним кроком стало відкриття у 2023 році освітньої програми «Мультимедіа та візуальне мистецтво», основна мета якого — навчити студентів працювати, окрім живопису, на перетині різних медіа, зокрема, фотографії, відео-арту, цифрового мистецтва та інсталяції.

Куратори проєкту та одночасно викладачі МФМ та МВМ працюють над тим, щоби дати студентам всі необхідні знання, потрібні сучасному художнику. Це теорія та практика, в яких відбувається пошук свого індивідуального стилю на основі переосмислення найважливіших новацій візуального мистецтва ХХ - ХХІ ст.

Поділитися

bottom of page