top of page

пт, 01 груд.

|

Eye Sea Gallery

Валерій Хадеєв «Вазон»

Виставка в Eye Sea Gallery

Валерій Хадеєв «Вазон»
Валерій Хадеєв «Вазон»

Час та місце

01 груд. 2023 р., 18:30 – 14 груд. 2023 р., 18:30

Eye Sea Gallery, вулиця Олеся Гончара, 40, Київ, Україна, 02000

Про захід

Київський художник Валерій Хадеєв представляє живопис на папері.

«Вазон (фр. vason від італ. vaso - "ваза", "посудина", "горщик", "чаша") – декоративний елемент в архітектурі, оформленні архітектурного інтер'єру та в садово-парковому мистецтві, тип малої архітектурної форми. На відміну від вази, не є посудом і не має жодної утилітарної функції, а лише декоративну, отже, у художньому відношенні є предметом не декоративно-ужиткового, а декоративного та монументально-декоративного мистецтва.” Це цитати з Вікіпедії. 

У лютому 2022 року, коли почалался повномасштабна війна, під час моїх вилазок на вулицю у магазин та аптеку, увагу привернули невеличкі споруди. До цього я ніколи на них не звертав уваги. З приходом весни вони почали поступово змінюватися. На тлі тодішніх подій у місті, звісно, реставрація бетонних клумб була ледь помітним явищем. Багато людей виїжджало, сирени, ракети, прильоти, не дуже далека канонада, порожні полички магазинів. А тут якісь горщики. Реставрують. Хтозна-що. Яка недоречність. 

Я раптом помітив що вони різні, доглянуті, в них якесь життя. Вражає. Я ніколи не бачив, хто і коли висаджує ті чорнобривці, чи міняють їм ґрунт у цих непомітних горщиках. Але, як з’ясувалося, таке явище є, існує, за ним доглядають і воно живе.

  Ці роботи — документація непомітних речей, які дійсно під нашими ногами. Такі речі спроможні вижити там, де нікому це не спадало на думку».

Поділитися

bottom of page