top of page

чт, 16 лист.

|

Imagine Point

«Злам» Поліна Щербина, Світлана Аграновська

На виставці, яка триватиме до 9 грудня, художниці вибудовують діалог із воєнним часом, використовують образ дерева як можливість відверто говорити про тіло, його рани, вразливість та біль.

«Злам» Поліна Щербина, Світлана Аграновська
«Злам» Поліна Щербина, Світлана Аграновська

Час та місце

16 лист. 2023 р., 18:00 – 09 груд. 2023 р., 18:00

Imagine Point, Голосіївський проспект, 86/1, Київ, Україна, 03040

Про захід

Злам – це розрив у часі. З одного боку, він є паузою, різкою зупинкою зростання та розвитку, після якої інколи можливе відновлення, але вже в іншій, зміненій формі. Водночас злам це травма, яку доводилось переживати нашим пращурам, а сьогодні доводиться переживати нам.

Поліна Щербина та Світлана Аграновська вибудовують діалог з воєнним часом, Використовуючи образ дерева, як можливість відверто говорити про тіло, його рани, вразливість та біль. Це тіло, яке містить в собі крихкість світу і разом з тим надію на зцілення, яку дерево, як символ, безпосередньо в собі несе. Однак травма не може пройти непоміченою і навіть загоєна кінцівка буде частиною тіла, що змінилось і до цих змін доведеться пристосовуватись.

"Деколи до цього болю звикаєш, і здається, що рани загоюються, але потім знову відчуваєш, як ниє тіло. Хтось неначе знову і знову розтягує ці рани, які здається вже ніколи не загояться." Поліна Щербина.

Час також є важливою темою, крізь яку розкривається образ дерева. Час буквально присутній у всій його довжині, від верхівки до коренів.

"В певному розумінні, дерево є демонстрацією часу, живим свідком його течії, в його заплутаному корінні ми можемо відчути зв'язок з попередніми поколіннями, які також проходили крізь війни та нещастя, втрачаючи надію на краще майбутнє та здобуваючи її знову."

Світлана Аграновська.

Поділитися

bottom of page